Avcılar Böcek İlaçlama 212 240 79 47

Avcılar ,böcek ,ilaçlama, Avcılar ,ev ,ilaçlama,Böcek İlaçlama Avcılar

Böcek İlaçlama ile Haşerelerden Kurtulun

logo[1]

Haşereler, özellikle yaz aylarında temiz ya da kirli alan demeden çok kolay bir şekilde yuva yapar ve inanılmaz bir şekilde çoğalır. Bunun önüne geçmek için havaların ısınmasıyla beraber böcek ilaçlama yaptırmak önemlidir. Bunun için profesyonel yardım alınması gereklidir. Ev ve işyeri ilaçlama servisleri, pire, hamam böceği, tahtakurusu ve diğer bütün haşerelere karşı son derece etkili bir şekilde ilaçlama yapmaktadır. Eğer ilaçlama zamanında yapılmazsa ve haşerelerin çoğalması önlenemezse, ciddi sorunlar meydana gelecektir. Haşereler, ortalama olarak iki haftada bir yumurta bırakır. Bu nedenle de kapalı alanları hızlı bir şekilde istila eder ve dolayısıyla binanın tüm alanlarını tehdit eder. Sağlığı da olumsuz etkiyebilen haşerelerin kökten ortadan kaldırılması gereklidir. Özellikle hamam böcekleri sıcak alanlarda çok çabuk çoğalırlar. Bu haşereler mikrop ve bakteri yayarlar ve ciddi sağlık sorunları meydana getirirler. Tüm haşerelerden kurtulmanın en kolay ve tek yolu da ilaçlamaktır.

20140203-çatı ilaçlama

Profesyonel Ekiplerden Destek Alınmalı

İlaçlama hizmeti ciddi bir iştir. Profesyonel olmayan servislerden hizmet alındığında yeterli sonuç elde edilemeyeceği gibi böceklerin yayılma hızları da önlenemez. Bunun sonucunda da evin her yeri haşereler tarafından istilaya uğrayabilir. Mutfak dolaplarının içi, lavabonun alt kısımları, hatta yatak odaları, ekmek dolaplarının içi haşerelerle dolu olabilir. Kapalı ya da açık alanlardaki tüm haşerelerden kurtulmak ya da haşerenin hiç gelmemesini sağlamak için haşere ilaçlama şirketlerinden destek alınması zorunludur. Ev ve böcek ilaçlama hizmetini sunabilmek için bazı yasal sorumlulukların yerine getirilmesi gereklidir. İnsan sağlığını doğrudan ilgilendiren bu hizmeti sunmak için öncelikle hizmet yeterlilik belgesi olmalıdır. Sonrasında da gerekli donanım ve altyapının bulunması, personelin eğitimli olması gereklidir. Ülkemizde bu hizmeti sunan denetimsiz birçok firma bulunmaktadır. Bu nedenle hizmet alınacak firmanın çok iyi araştırılması gereklidir. Her haşerenin faklı bir ilacı vardır ve ilaçlama hizmetini sunacak olan firmanın personelinin hangi ilacı kullanması gerektiğini bilmesi önemlidir. Bunu bilmesi için de eğitim almış olması gereklidir. Yanlış ilaç kullanılırsa haşerelerin çoğalması kaçınılmaz olacaktır.

Haşereler Her Yerde Bulunabilir

Konutta ya da işyerinde haşere problemi ile karşı karşıya kalındığında, böcek ilaçlama servisine başvurulur. İlaçlama servisi çağırmaya karar verildiğinde öncelikle başvurulan firmanın yetki belgelerinin incelenmesi, referanslarının araştırılması tavsiye edilmektedir. Bu ayrıntılara hem sağlık için hem de haşerelerden kurtulmak için dikkat edilmelidir. Haşerelerin her yerde bulunması mümkündür. Nasıl geldiğini araştırmak yerine de nasıl yok edileceğinin araştırılması gereklidir. Haşere görüldüğü an önlem alınmazsa hızlı bir şekilde çoğalarak evin ve işlerinin her yerini kaplayabilirler. Bu nedenle hızlı davranarak çözüm üretilmeli, hizmet almak için başvuran haşere ilaçlama firması çok iyi araştırılmalıdır. Peki, ne tür ilaçlama yaptırılmalıdır? Haşere ilaçlama uygulaması üç farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlar jel ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve kokulu ilaçlamadır. Sıvı uygulama olan kokusuz ve kokulu ilaçlama yöntemine sıklıkla başvurulmaktadır. Sıvı ilaçlama yönteminin hızlı bir şekilde çözüm olduğu bilinmektedir. Jel ilaçlama uygulamasında ise haşerelerin tamamen ortadan kalkması için en az 15 günlük bir sürenin geçmesi gereklidir. Jel ilaçlamanın geç etki ettiği bilinse de ilaçlama öncesinde ve sonrasında bir takım hazırlıkların yapılmasına ihtiyaç olmamaktadır. Sıvı ilaçlama ise hemen etki eder ancak ilaçlama öncesinde ve sonrasında bir takım hazırlıkların yapılması zorunludur. Ayrıca sıvı ilaçlamanın 3 yaşın altındaki bebeklerin bulunduğu ortamlar için uygulanmaması gereklidir. Ancak jel ilaçlama için böyle bir kısıtlama yoktur.

Haşerelere Göre İlaçlama Yöntemleri

Büyük haşere sorunlarından biri pirelerdir. Bu yaratıklar çok hızlı hareket ederler. Bu nedenle klasik ilaçlama yöntemleri işe yaramaz. Pompa ile yapılan ilaçlama yönteminde pireler hemen ilacın etki etmediği yere kaçarlar ve ilacın etkisi geçene kadar orada kalırlar. Eki geçtikten sonra da evin ya da işyerinin her yerine yayılırlar. Pireler için en etkili çözüm soğuk şişleme cihazlarıdır. Bu cihazlarla birlikte sıvı ilaç buhar haline dönüşür ve bu sayede pireler ilaçlama yapılırken kaçacak yer bulamazlar. Bu sayede pire derdi tamamen sona erebilmektedir. Hamam böceği ilaçlamasında da farklı bir yöntem uygulanır. Hamam böcekleri çok hızlı çoğalırlar Önlem alınmadı zaman her yeri istila edebilirler. Bu böcekler öleceklerini anladığı anda yumurtalarını bırakır ve öle bir böcekten yüzlerce hamam böceği üreyebilir. Bu böcekler için özel olarak geliştirilmiş ilaçlar kullanılmaktadır. Bu böceklerin farklı türleri vardır. Ülkemizde ise en fazla Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği ve Oryantal hamam böceğidir. Bu üç farklı hamam böceğine de farklı ilaçların kullanılması gereklidir. Böcek ilaçlama servisi hatalı ilaç kullanırsa hem maddi zarar olacak hem de sağlık sorunları ortaya çıkacaktır. Bu nedenle haşere ilaçlama hizmeti almadan önce mutlaka çok iyi araştırma yapılmalıdır.

Küçük Kırıntılar Bile Böcekleri Davet Eder

Böceklerden kurtulma noktasında ilk akla gelen böcek ilaçlama firmalarıdır. Ancak konut ya da işyeri ilaçlama hizmetinde kullanılan ilaçlar, kimyasal ilaçlardır. Bu kimyasal ilaçların bazı kişilerde olumsuz etkisinin olduğu bilinmelidir. Böceklerin oluşumunu engellemenin en önemli yollarından biri, ortamın kesinlikle temiz tutulmasıdır. Ancak bazen ne kadar temiz tutulursa tutulsun bir başka yerde üreyen böcekler girebilir ve yuva yaparak çoğalabilir. Dolayısıyla haşere görülen yerin temiz olmadığı gibi bir durumun söz konusu olmadığı bilinmelidir. Böceklerin genellikle yiyecek bulmak için geldikleri bilinmektedir. Fark edilmeyecek küçük kırıntıların bile böcekleri davet ettiği bilinmelidir. Rafların, mutfak dolaplarının, tezgahın ve zeminin temiz tutulması önemlidir. Ancak tek başına evin içindeki hijyeni sağlamanın çözüm olmadığı bilinmelidir. Özellikle çok daireli apartmanlarda, farklı bölgelerin de temizliği önemlidir. Bu temizlik sürekli olarak yapılmalıdır. Ayrıca belirli aralıklarla da ilaçlama yapılmalıdır ve ilaçlama için ilaçlama hizmeti veren kurumsal firmalar tercih edilmelidir. Özellikle havalandırma boşlukları, kömürlükler, kalorifer kazan daireleri gibi rutubetli ve kapalı alanların mutlaka ilaçlanması gereklidir. Bu sayede haşerelerin orada çoğalarak binanın her yerini istila etmesi önlenebilmektedir.

İlaçlamanın Ardından Neler Yapılmalı?

Böcek ilaçlama işlemi yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. Bu ayrıntılara dikkat edilmezse belirli bir süre içinde sorun yeniden ortaya çıkabilir. Haşere ilaçlama işlemi yapıldıktan sonra kapı ve pencere pervazlarına yapışkanlı bant yerleştirilebilir. Bu bantlar hamam böceklerinin yeniden girmesini engelleyecektir. Eğer ev giriş kat ya da bahçe içindeyse ne yapılırsa yapılsın çözüm olmayacaktır. Bu gibi durumlarda kesinlikle uzmandan destek alınmalıdır. Yaşam alanlarında örümcek sorunu da olmaktadır. Bunlar da hamam böcekleri gibi hızlı bir şekilde yayılır. Örümcekler genel olarak görünmeyen yerlerde türemektedir. Görünen yerleri tercin eden örümcekler de vardır. Örümcekler özellikle koltuk altlarını tercih etmektedir. Hatta yerden bir parmak yüksek olan dolapların altı da örümceklerin yaşaması için uygun olan yerlerin arasında gelmektedir. Bu böcekler genellikle görülmeyen yerleri mesken tutar. Elektrikli süpürge ile bunları ortadan kaldırmak mümkündür. Ancak genel bir ilaçlama yapıldıktan sonra örümceklerin yuva yapmayacağı da bilinmelidir.

Karıncalardan İlaçlarla Kurtulun

Evlerin ya da işyerlerinin tek sorunu haşereler ya da örümcekler değildir. Karıncalar da sorun teşkil eder. BU küçük yaratıklar sıva çatlakları, priz yuvaları, tuğlalar, pencere pervazları, kapı menteşeleri ve daha bir sürü aralıktan içeri girebilir. Üstelik buraları yol yaparak sürekli olarak aynı yerden giriş ve çıkış yaparlar. Kış boyunca kendilerini göstermeyen karıncalar, havalar ısınınca ortaya çıkarlar. Karıncalardan kurtulmak için böcek ilaçlama hizmeti veren firmalardan hizmet alınmalıdır. Haşere ilaçlama işlemi uygulayan bu firmalar, karıncalar için özel bir yöntem uygulamakta ve yaşam alanlarını bu minik yaratıklardan temizlemektedir. Bu firmalar, evlerdeki bütün zararlıları ortadan kaldırmaktadır. Her haşereye farklı ilaç uygulaması yapan firmalardan alınacak hizmet sonrasında evler ve işyerleri tüm böceklerden kurtulmakta ve sağlıklı bir ortam elde edilmektedir. Böceklerin tüm pis yerlerde gezdiği, mikrop ve bakteri taşıdığı unutulmamalıdır. Bu haşereler gezindikleri yerlere de bu mikrop ve bakterileri taşımaktadır. Dolayısıyla çeşitli sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bu nedenle de haşere sorununda anında müdahale gereklidir ve bu müdahaleyi de profesyonel ekiplerin yapması gereklidir. Eğer uzman olmayan kişiler haşere ilaçlama hizmeti yaparlarsa sorun ortadan kalkmayacağı gibi mekan boşuna ilaçlanmış olacaktır. Bu nedenle profesyonel yardım alınmalıdır. Ayrıca birçok kişi haşere ilaçlamasını kendisi yapmaya kalkmaktadır. Bu da yanlış bir yöntemdir. Çünkü bu ilaçlar son derece zehirlidir ve yanlış kullanılması halinde ölümle sonuçlanacak olayların meydana gelmesine neden olur. Bu nedenle uzman firmalardan destek alınması tavsiye edilmektedir.

 

Merhaba dünya!

WordPress’e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra blog dünyasına adım atın!